
Shanghai Demiks Power Technology Co., Ltd. a livrat un set complet de sisteme de frecvență a puterii complet automate
Căutați cele mai bune testere de rezistență la împământare de pe piață? Răspunsul se află la DEMIKS/Ground Resistance Tester. Fiind unul dintre principalii producători și furnizori din China, oferim testere de rezistență la împământare testate și fiabile, fundamentale pentru toate cerințele dumneavoastră de testare. Produsele noastre sunt proiectate și construite pentru a rezista, precum și pentru a oferi rezultate precise în mod constant. Pentru toate nevoile dumneavoastră de testare a împământării, acordați-vă încredere în DEMIKS/Ground Resistance Tester.
Scop și utilizare: Testerul de rezistență a conductorului de împământare asigură siguranța și precizia prin verificarea conexiunii electrice a echipamentului la rețeaua de împământare, abordând probleme precum coroziunea și rezistența apărute în timpul perioadelor prelungite de funcționare.
Caracteristici principale ale produsului: Garantează citiri stabile și precise datorită tehnologiei sofisticate de alimentare, rezistențelor anti-interferențe substanțiale și rezistențelor cu valoare ohmică precisă, fiind astfel fiabil și de lungă durată.
Ușurință în utilizare: Greutatea redusă și utilizarea simplă a testerului, împreună cu ecranul LCD clar și carcasa protejată împotriva vibrațiilor, contribuie la ușurința în utilizare.
| interval de măsurare | 1~1999mΩ | rezoluţie | 1mΩ |
|---|---|---|---|
| curent de testare | Patru setări fixe de curent: CC 1A, 2A, 5A, 10A | măsurarea preciziei | ±(0.5%+2d) |
| raza de măsurare | 50 de metri | modul de afișare | Display LCD cu iluminare de fundal |
| mod de lucru | continuu | sursa de alimentare de lucru | AC 220V ± 10%, 50Hz |
| mediu de lucru | Temperatură: -10°C până la 40°C; Umiditate: ≤80% RH | umiditate relativă | ≤80% |
| volum | 300×270×200mm3 | greutate | 5 kg (excluzând accesoriile) |
Scop și funcționalitate: Conceput special pentru măsurarea rezistenței de conducție a echipamentelor de alimentare ale substațiilor, acest instrument portabil de înaltă precizie este testat inteligent prin intermediul unui sistem controlat de un microcomputer.
Caracteristici principale: Extrem de ușoară, această unitate are un curent de ieșire impresionant (10A), o gamă largă de măsurare (0.001Ω până la 100KΩ), alimentată de o baterie litiu-ion pentru utilizare în afara locației, operare intuitivă prin intermediul unui ecran tactil color de 4.3 inci cu imprimare a rezultatelor în timp real.
Gestionarea datelor: Vine cu interfețe de transfer de date RS485 și USB, stochează până la 200 de înregistrări de teste în conformitate cu alte reglementări relevante.
| Articole | Detalii |
|---|---|
| Iesire de curent | 10A, 5A, 1A, 200mA, 40mA, <5mA, Automat |
| Interval de măsurare | 0.001Ω - 1.6Ω (gamă 10A); 0.03Ω - 3.2Ω (gamă 5A); 0.06Ω - 16Ω (gamă 1A); 0.1Ω - 80Ω (gamă 200mA); 0.3Ω - 400Ω (gamă 40mA); 100Ω - 100kΩ (gamă <5mA); |
| Acuratețe | 0.2% ± 2μΩ |
| Rezoluţie | 0.1μΩ |
| Temperatura de Operare | -20 ~ 40 ℃ |
| Ambient Umiditate | ≤80% RH, fără condens |
| Sursa de alimentare de lucru | Baterie reîncărcabilă litiu-ion DC |
| Dimensiuni | 323 * 275 * 135mm |
| Greutate | 4.7kg |
Precizie și tehnologie avansată: Utilizează o sursă de alimentare CA cu frecvență variabilă împreună cu un microcomputer pentru procesarea semnalelor. Se obține o precizie ridicată, cu o eroare de 0.005 Ω, chiar și pentru rețelele de împământare de mari dimensiuni.
Anti-interferențe robuste și stabilitate: Utilizează tehnologii moderne de filtrare împreună cu măsurarea frecvenței heterodine. Acest lucru garantează date stabile și rezistente la interferențe, precum și date de măsurare fiabile.
Utilizabilitate și eficiență ridicate: Oferă afișare directă a rezultatelor, cu un efort redus de cablare și fără a fi necesare fire cu curent mare. De asemenea, sunt oferite operațiuni simple din meniu în limba chineză.
| Parametrul | Detalii |
|---|---|
| Raza de masurare | 0 - 150Ω (inclusiv impedanța curentului de miză) |
| Rezoluţie | 0.001Ω |
| Eroare de măsurare | ±(Citire × 2% + 0.002Ω) |
| Tensiune maximă de ieșire | CA 400V (45Hz, 55Hz, frecvență duală, undă sinusoidală) |
| Curent maxim de ieșire | CA 5A (45Hz, 55Hz, frecvență duală, undă sinusoidală) |
| Echipament de ieșire curent | 5/4.5/4/3.5/3/2.5/2/1.5/1A, o treaptă de viteză la fiecare 0.5A, în total 9 trepte de viteză |
| Capacitate anti-interferență | Rezistent la tensiune de frecvență industrială de 50Hz de 10V |
| Interval de măsurare a rezistivității solului | 0 - 999.9Ω/M, precizie: ±2%, rezoluție: 0.01Ω/M |
| Cerințe pentru măsurarea firelor | Aria secțiunii transversale a miezului de cupru al firului de curent ≥ 1.5 mm² Aria secțiunii transversale a miezului de cupru al firului de tensiune ≥ 1.0 mm² |
| Alimentare electrică | AC220V ± 10%, 50Hz |
| Dimensiuni | 440×350×210mm³ |
| Greutatea instrumentului | 30kg |
Tehnici avansate de măsurare duală: Măsoară rezistența de împământare atât prin metoda cu cleme duble, cât și prin metoda cu țăruș de împământare; util pentru împământarea în mai multe puncte sau într-un singur punct, fără electrozi auxiliari suplimentari.
Extrem de ușor de utilizat: Conceput pentru ușurință în transport și utilizare, cu cadru compact și ușor, caracteristici antiexplozie, precizie de măsurare de +/- 0.5 grade, deschidere largă de 50 mm pentru cleme, opțiuni personalizate și capabil de operare preprogramată, hands-free, pentru colectarea datelor de către o singură persoană.
Foarte precis și fiabil: Rezistență ridicată la interferențe, gamă largă de măsurători de la 0.01 Ω la 200 Ω, rezoluție ridicată de 0.01 Ω, performanță puternică chiar și în medii de înaltă tensiune și capacitate de scanare.
| Interval de măsurare a rezistenței de împământare | Metodă cu clemă dublă: 0.01Ω - 200Ω Metodă cu țăruș de împământare: 0.01Ω - 200Ω | Eroare | Metodă cu clemă dublă: ±3% ± 2 cifre Metodă cu țargare la sol: ±2% ± 2 cifre |
|---|---|---|---|
| Rezoluție minimă | 0.01Ω | Dimensiunea deschiderii clemei | Φ50mm |
| Capacitate de stocare | 200 de grupuri de date | Temperatura de Operare | 0°C --50°C |
| Alimentare electrică | 8 baterii reîncărcabile AA Ni - MH sau baterii AA obișnuite | Greutate | 0.8 kg (inclusiv bateriile) |
| Dimensiuni | 265×130×65mm³ |
Măsurarea revoluționară a rezistenței la împământare: Testerul cu clemă DJD-611 oferă o modalitate fără precedent de măsurare a rezistenței la împământare fără electrozi auxiliari sau necesitatea de a deconecta cablurile de împământare, ceea ce îl face un dispozitiv cu adevărat revoluționar.
Aplicații și precizie: Dispozitivul este util în scopuri energetice, de telecomunicații, de construcții sau industriale și măsoară chiar și rezistența la sol cu o mare precizie în situații dificile, spre deosebire de multe alte dispozitive care se confruntă cu limitări.
Ergonomic: Dispozitivul poate fi utilizat cu numeroase forme de cabluri de împământare, oferă o rezistență excelentă la izolație și interferențe și utilizează baterii alcaline nr. 5 ușor accesibile.
| Sursă de alimentare | 6VDC (4 baterii alcaline uscate nr. 5) | Temperatura de Operare | -10 ℃ ~ 55 ℃ |
|---|---|---|---|
| Umiditate relativă | 10 90% ~% | Afișaj cu cristale lichide (LCD) | Afișaj digital LCD cu 4 cifre, lungime × lățime: 47 × 28.5 milimetri pătrați |
| Dimensiunea deschiderii clemei | Deschidere clemă lungă: 28 mm; Deschidere clemă rotundă: 32 mm | Calitatea clemei ampermetrice (inclusiv bateria) | Deschiderea lungă a clemei cântărește 1320 de grame; deschiderea rotundă a clemei cântărește 1120 de grame. |
| Dimensiunile clemei ampermetrice | Deschidere clemă lungă: Lungime 293 mm, Lățime 90 mm, Grosime 66 mm | Marcaj antiexplozie al produselor antiexplozie | Exia II BT3 |
| Nivelul de protecție | Izolatie dubla | Caracteristici structurale | Mod de deschidere a clemei |
| Schimbarea intervalului | automat | Câmp magnetic extern | <40A/m |
| Câmp electric extern | <1V/m | Timp de măsurare unică | 1s |
| Frecvența de măsurare a rezistenței | > 1KHz | Cea mai mare rezoluție a măsurării rezistenței | 0.001Ω |
| Interval de măsurare a rezistenței | 0.01~1000Ω | Domeniul de măsurare a curentului | 0.00 ~ 30.0A |
| *Frecvența curentului măsurată | 45 ~ 65Hz | Date măsurate stocabile | grupări 50 |
| Setați intervalul pragului de alarmă de rezistență | 1~199Ω | Setați intervalul pragului de alarmă curent | 1~499mA |
Aplicație: Diverse industrii utilizează testerul de rezistență la împământare DJD-614 pentru măsurarea rezistenței de împământare, a rezistivității solului și a tensiunii de împământare, care utilizează tehnologia avansată a convertorului CC/CA.
Caracteristici: Are o carcasă robustă din aliaj de aluminiu, o protecție anti-interferență remarcabilă cu urmărire sincronă PLL și filtru condensator de comutare și este capabil de măsurători atât pe trei, cât și pe patru terminale.
Performanță: Testerul garantează precizie în condiții de variație a rezistenței auxiliare de împământare de (01.8 KΩ pentru RC, 040 KΩ pentru RP)).
| Condiție de utilizare | Temperatura ambianta | 0 ℃ ~ + 45 ℃ | Umiditate relativă | ≤85% RH |
|---|---|---|---|---|
| Interval de măsurare și curent constant (valoare efectivă) | Rezistență | 0~2Ω(10mA), 2~20Ω(10mA), 20~200Ω(1mA) | ||
| Voltaj | AC 0 ~ 20V | Rezoluţie | 0.001Ω, 0.01Ω, 0.1Ω, 0.01V | |
| Acuratețe | 0~0.2Ω≤±3%±1d 0.2Ω~200Ω≤±1.5%±1d 1~20V≤±3%±1d |
Utilizare și scop: Testerul de curent de împământare pentru miezul transformatoarelor DJD-615 este destinat testării pe teren a curenților de împământare și de scurgere din miezurile transformatoarelor. Este aplicabil în substații, centrale electrice, substații, precum și în industria comunicațiilor, căilor ferate și a cercetării științifice.
Caracteristici principale: Are un microprocesor de mare viteză, ecran tactil, afișaj curent, precizie FFT, afișaj curent în timp real, setări de alarmă, memorie de până la 200 de grupuri, interfețe USB și de monitorizare online.
Gamă largă de funcții și confort în utilizare: Controlul tactil inteligent, afișarea automată a formei de undă dinamice, revizuirea istoricului datelor de testare și funcționalitatea de încărcare a datelor pe computer sugerează o gamă versatilă de soluții ușor de utilizat.
| Parametrul | Detalii |
|---|---|
| Alimentare electrică | Baterie alcalină DC 9V LR6 1.5V×6 |
| Metoda de test | Clemă - tip CT |
| Dimensiunea deschiderii clemei | 80 mm × 80 mm (Poate prinde un fir de Φ80 mm sau un fir de împământare plat de 90 mm × 4 mm) |
| Interval de măsurare | Curent: CA 0.00 mA - 1000 A (50 Hz/60 Hz) Frecvență: 10 Hz - 1000 Hz |
| Rezoluţie | AC 0.01mA |
| Acuratețe | ±1.5%±3dgt |
| Mod de afișare | Ecran LCD tactil color de 3.5 inci (320 puncte × 240 puncte) |
| Mod de operare | Sunt disponibile atât modurile de control tactil inteligente, cât și cele cu buton |
| Dimensiunea unității principale | 198mm × 100mm × 45mm |
| Dimensiunea cleștelui de curent | 194mm × 145mm × 40mm |
| Masa | Unitate principală: 450 g (inclusiv baterie); Clește ampermetric: 780 g |
| Dimensiune LCD | Suprafața de afișare: 71mm×53mm |
| Interferență de câmp electric | Când un câmp electric extern de 100A se apropie de 10mm, acesta este de aproximativ 10mA. |
| Rata de eșantionare | 2 ori / secundă |
| Stocarea datelor | 200 de grupuri (Datele nu se vor pierde în caz de pană de curent sau înlocuire a bateriei) |
| Data și ceasul | Cu funcții de dată, ceas și setare |
| Numărul eșantionului de testare | Cu funcție de setare a numărului de puncte de testare |
| Oprire automată | Cu setare a funcției de oprire automată și neautomată. Implicit, oprirea este automată după 5 minute de la pornire. |
| Calibrare ecran tactil | Cu funcție de calibrare a ecranului tactil |
| Interfață USB | Cu interfața USB, datele stocate în instrument pot fi importate într-un computer |
| Setare alarmă | Interval de setare a pragului de alarmă: 10mA - 99.99A |
| Indicarea alarmei | Când valoarea măsurată depășește pragul de alarmă, ecranul LCD clipește și se aude un semnal sonor. |
| Tensiune de linie | Pentru testare AC 600V și sub linie |
| Afișare Overflow | Funcție de depășire a intervalului: Afișată cu simbolul „OL” |
| Voltajul bateriei | Când tensiunea bateriei scade la 7.2V ± 0.1V, simbolul de tensiune scăzută a bateriei este afișat pentru a reaminti necesitatea înlocuirii bateriei. Datele măsurate sunt încă corecte în acest moment. |
| Curent nominal | Maxim 180mA |
| Lungimea cablului | Lungimea cablului cleștelui de curent este de 2 metri. |
| Temperatura și umiditatea de funcționare | -10℃ până la 40℃; sub 80% umiditate relativă (rh) |
| Temperatura și umiditatea de depozitare | -10℃ până la 60℃; sub 70% umiditate relativă (rh) |
| Rezistența izolației | AC 2kV/rms (între șurub și carcasă) |
Tehnologie avansată și precizie ridicată: Utilizează un convertor A/D de mare viteză pe 16 biți cu o sursă de curent controlată automat prin program cu o mie de trepte de viteză și o sursă de alimentare sofisticată în comutație pentru obținerea unor măsurători stabile, fiabile și precise.
Caracteristici inteligente și prietenoase: Detectare automată a defecțiunilor, afișaj digital și răspuns rapid la comutarea comutatorului de prize. Sunt incluse meniuri cu caractere chinezești, împreună cu o capacitate de stocare a 120 de seturi de date, chiar și în timpul unei pene de curent.
Protecție și confort complete: Include gestionarea inteligentă a energiei pentru o încălzire internă minimizată, alături de protecție inteligentă împotriva forței electromotoare inverse, asigurând o durabilitate sporită.
| Parametrii produsului | Detalii |
|---|---|
| Iesire de curent | 30A, 40A, 50A |
| Tensiune de ieșire | ≥10V CC |
| Rezoluţie | Minim 0.1 μΩ 300 μΩ - 300 mΩ (interval 30 A) 200 μΩ - 250 mΩ (interval 40 A) 100 μΩ - 200 mΩ (interval 50 A) |
| Acuratețe | 5‰±3 cifre |
| Temperatura de Operare | -20 ~ 40 ℃ |
| Umiditate de operare | <80% umiditate relativă, fără condens |
| Sursa de alimentare de operare | CA 220V ± 10%, 50Hz |
Scop: Testerul de grup de împământare menține siguranța în sistemele energetice prin testarea cablurilor portabile de împământare la scurtcircuit și a cablurilor de împământare de protecție personală, atenuând amenințările la adresa siguranței, cum ar fi tensiunea secundară, tensiunea indusă și tensiunea reziduală.
Caracteristici principale: Automatizarea rutinelor îmbunătățită de un microcontroler rapid, putere de ieșire stabilă, măsurători ample și rapide, multifuncțional într-o gamă largă de fire de împământare.
Ușor de utilizat: O imprimantă termică multifuncțională cu ecran LCD tactil color de 7 inch, cu date în timp real, stochează până la 1000 de fișiere de date de testare și acceptă două limbi (chineză și engleză).
Tehnologie inteligentă: Siguranță integrată la supraîncălzire inversă, gestionare inteligentă a alimentării cu energie, control asupra dispozitivelor Android, încărcare și stocare de date de la distanță prin integrarea aplicațiilor, alerte pentru conexiune inversă, încărcare și stocare de date prin aplicație și control Android.
| Articol | Specificații tehnice și parametri | Comentarii |
|---|---|---|
| Curent de testare | 30A, 40A, 50A | |
| Raza de masurare | 300μΩ–300mΩ (30A) | |
| 200μΩ–250mΩ (40A) | ||
| 100μΩ–200mΩ (50A) | ||
| Rezoluție minimă | 0.1μΩ | |
| Acuratețe | 5‰ ±3 cifre | |
| Afişa | LCD | Rezistența afișată cu 4 cifre semnificative |
| Stocarea datelor | 1000 stabilește | |
| Mediul de operare | Temperatura ambiantă: 0℃–40℃ | |
| Umiditate relativă: <90% RH, fără condens | ||
| Alimentare electrică | CA 220V±10V, 50Hz±1Hz | Siguranță: 10A |
| Consumul maxim de putere | 1000W | |
| Dimensiuni | Unitate principală: 360×290×170 (mm) | |
| Cutie de cablu: 360×290×170 (mm) | ||
| Greutate | Unitate principală: 6.5 kg | |
| Cutie cablu: 5 kg | ||
| Lungimea cablului de testare | Standard: 5 m | Lungimi personalizate disponibile |
Acest ghid detaliat acoperă tot ce trebuie să știți pentru a utiliza cu precizie testerul de rezistență la împământare. Vă puteți dezvolta abilitățile de măsurare și puteți depăși problemele comune.

Shanghai Demiks Power Technology Co., Ltd. a livrat un set complet de sisteme de frecvență a puterii complet automate

Recent, Institutul de Cercetare a Energiei Electrice Shanxi și Shanghai DEMIKS Electric Power Technology Co., Ltd. au încheiat un acord de cooperare

Recent, Alstom Sifang (Locomotiva Sifang) a finalizat instalarea la fața locului, punerea în funcțiune și recepția locomotivei DJF-50KVA/100kV cu descărcare parțială
WhatsApp us